About the project

Pod konsorcjalnym przewodnictwem Centrum Badań i Analiz Rynku ASM oraz we współpracy z partnerami Tallinn University of Technology (TalTech), Pelgulinna Gymnasium i Zespołem Szkół Nr 2 im. Przyjaźni Polsko-Norweskiej Instytut Bezpieczeństwa i Bezpieczeństwa (ISS) pracuje obecnie nad innowacyjnym projektem badawczym Erasmus+: CYBER4SCHOOLS. 

Wraz z pandemią Covid-19 napędzającą nauczanie cyfrowe w instytucjach edukacyjnych w całej Europie i coraz większym zaangażowaniem młodych ludzi w technologie cyfrowe i Internet, coraz bardziej potrzebne stają się bezpieczne i odpowiedzialne sposoby interakcji z tymi technologiami. Istnieje potrzeba edukowania uczniów na temat znaczenia cyberbezpieczeństwa dla ich życia, a szkoły powinny przodować w wyposażaniu swoich uczniów w wysokiej jakości, ale angażujące metody uczenia się, możliwe do wdrożenia w środowisku nauczania zdalnego.

CYBER4SCHOOLS ma na celu wspieranie rozwoju cyfrowych koncepcji edukacyjnych w europejskich szkołach w innowacyjny sposób, aby upewnić się, że uczniowie uczą się korzystać z tych narzędzi cyfrowych w bezpieczny i odpowiedzialny sposób. W ramach projektu opracowano koncepcję edukacji cyfrowej, która koncentruje się na grach internetowych w specjalnie opracowanej aplikacji do gier, wraz z powiązanymi materiałami szkoleniowymi i dydaktycznymi do kursów online, aby umożliwić uczniom nowatorskie doświadczenie edukacyjne nawet w zdalnym środowisku online.

W ten sposób projekt pomoże uczniom rozwinąć nowe umiejętności cyfrowe do poruszania się w coraz bardziej wymagającym świecie cyfrowym, a także pomoże im zinternalizować negatywne konsekwencje ich działań cyfrowych i zastanowić się nad ich być może fałszywym poczuciem niezwyciężoności w domenie cyfrowej. Jednocześnie umożliwia i wspiera nauczycieli w korzystaniu z innowacyjnych narzędzi edukacyjnych oraz inspiruje ich i ich uczniów do zostania ambasadorami innowacyjnego uczenia się z wykorzystaniem gier w edukacji dotyczącej cyberbezpieczeństwa.